Чували сте (или сте чели) няколко различни и самоуверени теории за това как да превключите кучето или котето си към сурова диета. Сега не сте сигурни кой да следвате. Нека познаем, тук сте, за да помогнем…
Нетърпеливи ли сте да превключите кучето или котето си към сурово?
Опциите за преход са многобройни. Можете да изберете подход, който работи за вашето куче, но също и за вашия график, начин на живот и ниво на комфорт. И ние тук ще Ви дадем няколко опции, и ще споделим плюсовете и минусите на всяка , както и да обясним всяка стъпка. Готови ?
Най-важното нещо, което трябва да разберете, е, че преминаването към сурова Б.А.Р.Ф. диета няма подход „еднакъв за всички“. Всяко куче или коте може да се справи със следните опции по различен начин. Но ние ще обсъдим всичко, което трябва да знаете, за да можете да определиме най-добрия вариант за вас.
Имате два избора:
1.Постепенно превключване
2. Бърз преход
- БЪРЗ ПРЕХОД
ПРЕПОРЪЧВА СЕ ЗА МЛАДИ И ПОДРАСТВАЩИ КУЧЕТА И КОТКИ!!!!БЪРЗИЯТ ПРЕХОД също е за уверени собственици на домашни любимци.
Защо? Бързата промяната при диетата на вашето куче или коте може да доведе до диария. Някои кучета може да реагират и след няколко дни. Това Ви изпраща (ако сте все още неподготвени) собственици на кучета в кабинета на ветеринаря. И тъй като много ветеринари не подкрепят суровото, те могат да обвинят суровото, което съвсем не е така. Но преди да използвате бързия преход, трябва да определим заедно дали вашето куче или коте е подходящо за този преход.. Ако не, може да се появи диария, храносмилателен дистрес и стомашно-чревно разстройство. Бързото превключване е прост и ефективен подход. Ветеринарите често диагностицират проблема погрешно. Те обвиняват суровта диета за диария или стомашно-чревни проблеми , когато в действителност, внезапната промяна в диетата предизвика проблема.
Много кучета се справят добре с бързия преход. Едно от нашите кучета беше едно от тях, беше на 1 месец, когато директно премина от кърма на сурово. Но за други кучета може да е различно. Опитът може да изпрати техните неподготвени да тичат спешно към ветеринарите. Паникьосаните и неопитни родители на домашни любимци се връщат към преработените храни. Обратно към същите стари проблеми… А ние не искаме това.
ПЛАВЕН ПРЕХОД
Помни:
Преминавайте постепенно!
За повечето кучета и котки това е период от една до две седмици. Но за други може да продължи до 4 седмици или дори 6 месеца, в зависимост от обстоятелствата.
Разберете, някои кучета и котки имат чувствителни стомашно-чревни трактове.
Преминаването от една храна към друга може да причини леко до тежко стомашно-чревно разстройство. Това може да бъде причинено от възраст, заболяване или прекомерно излагане на химикали и токсини.
Вашето куче или коте яде изкуствени храни на зърнена основа от много дълго време. Те не само са трудни за смилане, но и са доста различни от истинските, пресни, сурови храни.
Много кучета се нуждаят от време, за да заработи праивлно отново храносмилателната им система. Чрез бавно въвеждане на нови храни можете да намалите риска от разстройство на стомашно-чревния тракт.
Нещо повече, повечето кучета на преработени диети имат:
– Лоши чревни бактерии и разнообразие
– Потиснати храносмилателни ензими
– Отслабена имунна система
Нещо повече, бавният преход ви помага да прецените личните предпочитания на вашето куче към определени храни и ви помага да определите дали съществуват непоносимост към някои от тях. След дългият ни опит в света на барф храните, определихме 4 общи плана за постепенен преход:
1. Преход „Първо лакмоството“.
Това е здравословна медиана между бързото и постепенното превключване. Феновете на прехода „първо лакомството“ искат бързо да преминат към сурово, но предпочитат първо да тестват почвата.
• Ден 1: Използвайте новата сурова храна като лакомство. Следете състоянието на изпражненията на вашето куче.
• Ден 2 – 4: Увеличете броя на лакомствата със сурова храна през следващите няколко дни. Продължете да наблюдавате изпражненията.
• Ден 5: Ако изпражненията са нормални, заменете едно цяло хранене от стара храна с нова храна.
• Ден 5 – 7: Правете това още няколко дни. Ако изпражненията останат нормални, спрете старата храна и нахранете за постоянно новата храна. Както при всеки преход и при този е възможно временно неразположение на храносмилателната система, за това го препоръчваме за млади, подрастващи и здрави кучета и котки.
2. “Комбиниран” преход
С този подход ви предлагаме и двата вида храна
да бъдат едновременно в паницата.
Всеки ден ще предлагате по-малко преработена храна и повече сурова .
Съотношенията са според килограмите
на вашият любимец.
Помислете за следното като отправна точка:
• Ден 1: хранете 1/8 от новата храна, 7/8 от старата храна
• Ден 2: хранете 1/4 от новата храна, 3/4 от старата храна
• Ден 3: хранете 1/2 от новата храна, 1/2 от старата храна
• Ден 4: хранете 3/4 от новата храна, 1/4 от старата храна
• Ден 5: хранете 7/8 от новата храна, 1/8 от старата храна
• Ден 6: нахранете 100% от новата храна.
Някои собственици на кучета избират да започнат от 1/4, за да опростят нещата, но ако кучето ви е свръхчувствително, започнете от 1/8 (или дори по-малко количество, като супена лъжица).Чувствайте се свободни да удължите времето за преход до две седмици или повече, ако смятате, че това ще улесни вашето куче и вашето домакинство. Прехода е подходящ за вече израстнали кучета и котки, млади и кучета, които имат проблеми с храносмилателната система.
3. Преход „разделно хранене“.
За хората, които не могат да се отърсят от слуховете „никога не комбинирайте гранули и сурови храни“, имаме решение и за вас.Този подход е почти идентичен с „комбинирания“. Единствената разлика е, че ще давате старата храна и новата храна отделно.
Има същата разбивка:
• Ден 1: хранете 1/8 от новата храна, 7/8 от старата храна
• Ден 2: хранете 1/4 от новата храна, 3/4 от старата храна
• Ден 3: хранете 1/2 от новата храна, 1/2 от старата храна
• Ден 4: хранете 3/4 от новата храна, 1/4 от старата храна
• Ден 5: хранете 7/8 от новата храна, 1/8 от старата храна
• Ден 6: нахранете 100% от новата храна
Само че порциите на нова и стара храна са разделени. Едната е сутрин и едната вечер.
Чувствайте се свободни да започнете от ¼, ако кучето ви не е прекалено чувствително.
Разделният преход е чудесен за намаляване на стомашно разстройство. Също така е идеален за хора, които не са сигурни дали искат да хранят със сурови храни и преработени храни заедно. Един недостатък е смесването и измерването на двете храни.
Подходящ е за израстнали, здрави или с чувствителна храносмилатена система кучета и котки.
4. Преход „Готвене преди сурово“
Ден 2: пригответе храната като намалите времето за приготвяне с ¾ от времето предния ден Ден 3: пригответе храната като намалите времето за приготвяне с ½ от времето от първия ден
Ден 4: пригответе храната като намалите времето за приготвяне с ¼ от времето от първия ден
Ден 5: сервирайте храната в сурово състояние Колко бързо преминавате от варено към сурово зависи от това как вашето куче или коте се справя с него. Ако се налага удължите този график за преход.Ако кучето или котката ви има проблеми с намаляването на готвенето, изчакайте, докато храносмилателният разстройство отшуми, преди да преминете към следващата стъпка. Можете да го изчакате на текущото ниво или да се върнете към предишното ниво за няколко дни. Ако не сте сигурни колко време да приготвите процент от дневната порция на вашето куче, отмерете колко време е необходимо за готвене през първия ден. След това използвайте тази времева рамка като насока за намаляване на готвенето през следващите дни.Гответе само месо, НИКОГА ядливи кости. Сварената кост е склонна към раздробяване и не трябва да се дава на кучета.Можете да приготвите предварително приготвена, смляна сурова храна за кучета, ако костта в тази формула е достатъчно малка. В тази ситуация можете да готвите пакетирано месо със смлени кости в него. Смлените костни фрагменти трябва да са по-малки от 1/2 см ( за да са безопасни). Такива малки парченца варена кост… не представляват заплаха за вашето куче или коте, ако се хранят смесени с останалото месо.” Ако не сте сигурни, попитайте вашия производител на сурова храна. Ние като бранд, произвеждащ готови менюта например ще Ви инструктираме правилно. За това не се колебайте да се свържете с нас.